Stanovy spolku

Změna sídla spolku

Dobrý den,
sídlo spolku, jehož jsem statutární orgán, je zapsáno na bývalé adrese mého trvalého pobytu. Nová adresa a tím i nové sídlo spolku bych ráda změnila do nájemního bytu. Musí být na souhlasu majitele bytu podpisy úředně ověřeny? Musí dojít ke změně stanov? A kam listiny a v kolika provedeních zaslat?
S pozdravem Jana Ž

Vedlejší cíl

Dobrý den. Potřebujeme si rozšířit vedlejší cíl o pořádání akcí, hlavním účelem máme propagaci bezpečnosti silničního provozu a účast na podnicích motoristickeho sportu. Ve stanovách máme veticku, ze další cíle stanoví a konkretizuje členská schůze. Stačí upravené stanovy schválit ve spolku nebo je nutné i tento vedlejší cíl hlásit na rejstrikovy soud? Teď tam žádné vedlejší cíle uvedené nejsou, jen hlavní účel. Jake zmeny stanov je nutné posílat na soud? Jakékoli nebo jen nejake zasadni informace? Nechceme nic zanedbat. Děkuji moc za pomoc.

Výkonný výbor spolku funkce výkonná a statutární

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak mám postupovat, když připravujeme převod našeho původně o.s. na z.s. Vytváříme nové stanovy a potřebovali bychom, aby měl tříčlenný výkonný výbor (předseda, tajemník a hospodář) klasickou funkci výkonnou, ale k tomu ještě statutární - aby každý z členů výkonného výboru mohl jednat jménem spolku samostatně. Lze to? Do stanov jsem to zatím napsala takto a pak je to samozřejmě dále rozvedené:

Změna stanov

Dobrý den,

jsme spolek studentů, který pořádá akce pro další studenty. Měnili jsme stanovy tak, aby byl název změněn na "spolek" a přidali jsme další nové body. Chci se tedy teď zeptat, co s těmito stanovami dál? Kam se mají poslat na potvrzení? Od kdy jsou platné?

Předem děkuji za odpověď.

Alexandra Schenková

Nejnovější komentáře

Dobrý den,v usnesení máte Eva

Dobrý den,

v usnesení máte přesně napsané, co po Vás požadují. Nejedná se o formuláře, ale...

Odpoved soudu na navrh zapisu ustavu Helena Prentice

Dobry den,

posilam okopirovane usneseni soudu v Plzni, ohledne meho navrhu zalozeni...

Prvozápis - formulář David Tomeš

Dobrý den, pokud jej máte ustanovené a v zakládající listině uvedené, je potřeba jej do...

Dobry den,k návrhu stačí Eva

Dobry den,

k návrhu stačí přiložit jedno vyhotovení zakládací listiny ústavu. Upozorňuji,...

Dobry den,povinnou Eva

Dobry den,

povinnou náležitostí zápisu ústavu v rejstříku je zápis zakladatele, ředitele,...