Transformace spolků

Dotaz ohledně nedodržení termínu převodu os na spolek

Dobrý den,
jsem členem občanského sdružení, které vyvíjelo malou činnost, protože nemělo prostory. Na posledním zasedání jsem zjistil, že vedení do dnešního dne nepřevedlo toto občanské sdružení na spolek. Chtěl bych se zeptat, jestli se dá všechno změnit ještě dodatečně (změna názvu s přívlastkem z.s., změna stanov.....), nebo toto občanské sdružení bylo zrušeno automaticky.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem
L. Zakopal

Spolek při ZŠ

Dobrý den

Při naší ZŠ funguje SRPŠ, pro které teď připravujeme nové stanovy a nová pravidla fungování pod názvem Spolek školy U Obory. Jaký je rozdíl mezi spolkem a sdružením? Jaké účetnictví musíme jako spolek vést. Jedinými příjmy jsou příspěvky od rodičů - nevíme, zda je pro nás výhodnější nazvat je dary nebo členské příspěvky? Jaké máme povinnosti z hlediska účetnictví, daní a podávání daňového přiznání apod. jako spolek.

Děkuji za odpověď

Transformacer Občanského sdružení na zapsaný spolek

Dobrý den, jsme OS fungující od roku 2009. Na členské schůzi jsme schválili nové stanovy. K registraci do Spolkového rejstříku je potřeba je zaslat na Krajský soud, společně se souhlasem vlastníka nemovitosti, ve které máme sídlo, dále je potřeba zaslat i zápis ze schůze, která Stanovy schválila? Máme fungující výbor (Rada spolku). Tento byl schválen na výroční členské schůzi - také zápis odeslat také? Nestačí prohlášení osoby - statutára?
Děkuji za odpověď.

SRPŠ při Základní skole

Dobry den,
jaké povinnosti pro nás vyplývají z nového občanského zákoníku, jsme-li sdružení rodičů při vesnické základní skole o cca 150 dětech, kdyz nemáme vlastní IČO ani žádný účet?
Jedine toky, které pravidelně přicházejí jsou poplatek od rodičů za žáka, který se platí 1x ročně.

sdružení=spolek

Dobrý den, jsme sdružení rodičů při škole. Chápeme dobře, pokud do 31.12.2013 neuděláme novou registraci, že nás soud automaticky převede na spolek? Nebo musíme provést registraci do konce roku. Stanovy zanecháme, staré. Nic se nemění. Mnohokrát děkuji za opověď.

Nejnovější komentáře

Dobrý den,v usnesení máte Eva

Dobrý den,

v usnesení máte přesně napsané, co po Vás požadují. Nejedná se o formuláře, ale...

Odpoved soudu na navrh zapisu ustavu Helena Prentice

Dobry den,

posilam okopirovane usneseni soudu v Plzni, ohledne meho navrhu zalozeni...

Prvozápis - formulář David Tomeš

Dobrý den, pokud jej máte ustanovené a v zakládající listině uvedené, je potřeba jej do...

Dobry den,k návrhu stačí Eva

Dobry den,

k návrhu stačí přiložit jedno vyhotovení zakládací listiny ústavu. Upozorňuji,...

Dobry den,povinnou Eva

Dobry den,

povinnou náležitostí zápisu ústavu v rejstříku je zápis zakladatele, ředitele,...