Ústav

Zapsaný ústav

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na některé náležitosti spojené se založením NO, forma zapsaný ústav.

Je nějaká daná forma (vzor) zakládací listiny pro založení z.ú. a kde bych ji mohla sehnat? Dočetla jsem se, že musí mít formu veřejné listiny a tedy být sepsána s notářem. Je to pravda? Pokud nemusí být notářsky ověřena, stačí podpisy na listině ověřit úředně na příslušném úřadě či někde jinde? A stejně tak i další potřebné listiny jako čestná prohlášení a doklady musí být ověřeny a jak?

Založení právnické osoby

Dobrý den,
mám dotaz ohledně možnosti založení ústavu - mohou být zakladatelem právnická osoba a fyzická osoba společně? Podle NOZ je více zakladatelů považováno za jediného, ale pokud budu mít například obchodní společnost a dvě fyzické osoby, které se rozhodnou založit ústav, je to možné? Nebo je podmínka taková, že ústav může založit pouze FO (tedy by jako zakladatel vystupovat jeden z těch dvou FO), nebo pouze PO - zakladatelem by tedy byla obchodní společnost a ostatní by v zakládacím dokumentu nebyli uvedeni?

Ústav - zakládací listina notářským zápisem

Dobrý den, zvažujeme založení ústavu. NOZ v některých ustanoveních odkazuje na ustanovení o nadacíh. Lze z toho dovolit, že zakládaní listina ústavu musí mít formu notářského zápisu (viz § 309 odst. 4 NOZ) ? Nebo stačí si sepsat zakladatelskou jistinu sami a podepsat zakladatelem? Musí být podpisy ověřené, nebo stačí normální? Podpis na formuláři na zápis do rejstříku pak musí být oveřen, to už vím a mám zkušenost. Děkuji Kára Toušková

Nejnovější komentáře

Dobrý den,v usnesení máte Eva

Dobrý den,

v usnesení máte přesně napsané, co po Vás požadují. Nejedná se o formuláře, ale...

Odpoved soudu na navrh zapisu ustavu Helena Prentice

Dobry den,

posilam okopirovane usneseni soudu v Plzni, ohledne meho navrhu zalozeni...

Prvozápis - formulář David Tomeš

Dobrý den, pokud jej máte ustanovené a v zakládající listině uvedené, je potřeba jej do...

Dobry den,k návrhu stačí Eva

Dobry den,

k návrhu stačí přiložit jedno vyhotovení zakládací listiny ústavu. Upozorňuji,...

Dobry den,povinnou Eva

Dobry den,

povinnou náležitostí zápisu ústavu v rejstříku je zápis zakladatele, ředitele,...